RADA POLONII ŚWIATA
World Polonia Council


WIADOMOŚCI RADY POLONII ŚWIATA


   Polska
 2022-05-06 Pożegnanie prezydentowej Karoliny Kaczorowskiej

Rada Polonii Świata wraz z jej wiceprzewodniczącą Heleną Miziniak, która znała Panią Karolinę Kaczorowską, Pierwszą Damę Rzeczpospolitej Polski na Uchodźstwie, przez wiele lat, a dziś niestety nie może być osobiście tutaj obecna, ale w imieniu Rady, przekazała następujące słowa:

Trudno w kilku słowach powiedzieć o Karolinie Kaczorowskiej kim była dla przyjaciół, znajomych i dla tych, których poznawała przypadkowo na swojej drodze, pełniąc funkcję Pierwszej Damy RP na Uchodźstwie.
Na pewno była osobą skromną o głębokim poczuciu odpowiedzialności, która godnie reprezentowała emigrację niepodległościową poza granicami kraju. Była wiernym przyjacielem. Mimo zajmowanego prestiżowego stanowiska była osobą wrażliwą i otwartą.
Jako członkini Zjednoczenia Polek w Wielkiej Brytanii angażowała się w pracę charytatywną niosąc pomoc ludziom najbardziej potrzebującym, nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale szczególnie w Polsce oraz Polakom na Wschodzie.
Dziś nie sposób przedstawić Jej pełnego zaangażowania, bo miało to wymiar wszechstronny, trudno jednak nie wspomnieć o Jej przepisie i wypieku „Babki pomarańczowej”, która przeszła do historii emigracji w Wielkiej Brytanii. To ona od lat królowała na różnych bazarach wielkanocnych i imprezach zasilając fundusz pomocy dla ludzi potrzebujących wsparcia.

Odeszła osoba wielkiego formatu. Drogowskazem Jej bogatego życia było
Bóg - Honor - Ojczyzna.
Tym walorom była wierna do końca życia.

Żegnamy Cię ze smutkiem – dziękujemy że byłaś z nami, pozostawiłaś po sobie niezatarty ślad.

Pozostaniesz w naszych sercach i pamięci jako wzór Polki godnej naśladowania.

Jako Przewodnicząca Rady Polonii Świata, składam, w imieniu naszych członkowskich organizacji rozsianych po całym świecie, serdeczne kondolencje rodzinie i bliskim.

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci.

Niech odpoczywa w pokoju.
Amen.


Z wyrazem szacunku,
Teresa Berezowska
Przewodnicząca Rady Polonii ŚwiataInformacja: Rada Polonii ŚwiataPODZIEL SIĘ INFORMACJĄ

Informujemy, że publikowane na stronach niniejszego serwisu treści mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego. Właściciel serwisu dokłada starań, aby publikowane w tym serwisie treści były rzetelne i pomocne, jednakże nie ponosi żadnej odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. W naszym serwisie umieszczone są łącza (linki) do innych serwisów internetowych. Informujemy, że nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treści zawarte w innych serwisach. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione. Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji. Kopiowanie i nieautoryzowane użycie kodu źródłowego lub fragmentów autorskiego oprogramowania - zabronione.


NASZ PORTAL ODWIEDZIŁO 19446 CZYTELNIKÓW
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrówfacebook