Uczestnicy i Organizatorzy Światowego Zgromadzenia Liderów Organizacji Polonijnych "Polska i Polonia - razem w nowej globalnej rzeczywistości"
Szanowni Państwo,
serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestników Światowego Zgromadzenia Liderów Organizacji Polonijnych, które odbywa się pod tytułem "Polska i Polonia - razem w nowej globalnej rzeczywistości”. Dziękuję Państwu za wysiłek organizacyjny i zaangażowanie na rzecz wzmacniania więzi między Polską i Polonią na całym świecie.
Tytuł wydarzenia zwraca uwagę na wyzwania, które niesie ze sobą dzisiejszy świat. Nowa globalna rzeczywistość wymaga nowego podejścia do Polonii i Polaków za granicą. Jestem przekonana, że dzisiejsze spotkanie będzie okazją do ożywionych dyskusji na powyższy temat, a Senatowi Rzeczypospolitej Polskiej przyniesie wiele cennych informacji.
Jednym z walorów Zgromadzenia jest okazja do osobistych rozmów i wymiany doświadczeń. Takie spotkania wzmacniają naszą wspólnotę i budują poczucie jedności. Senat jako opiekun Polonii i Polaków za granicą jest naturalnym partnerem otwartym na Państwa głos, pomysły i zaangażowanie. Bardzo liczę na współpracę z Waszymi organizacjami i życzę, by odpowiedzialna rola liderów polonijnych przynosiła Państwu wielką satysfakcję, a także przyczyniała się do wzmacniania naszej polskiej wspólnoty. Są Państwo wzorem dla innych, jak działać aktywnie na rzecz wspólnego dobra i wspólnej przyszłości. To szczególnie ważne, jeśli chcemy włączać ludzi młodych w działania organizacji polonijnych.
Życzę Państwu udanych obrad podczas sesji tematycznych oraz inspirujących dyskusji.
Z poważaniem
Małgorzata Kidawa-Błońska
Warszawa, 9 listopada 2024 r.