RADA POLONII ŚWIATA
World Polonia Council


WIADOMOŚCI RADY POLONII ŚWIATA


   ŚWIAT
 2021-03-25 OŚWIADCZENIE w sprawie aresztowania Andżeliki Borys

OŚWIADCZENIE
w sprawie aresztowania Andżeliki Borys

W związku z obecną sytuacją na Białorusi, Rada Polonii Świata zrzeszająca 40 organizacji polskich i polonijnych z całego świata pragnie wyrazić swoją solidarność z Andżeliką Borys, Prezes Związku Polaków na Białorusi. Jesteśmy pełni podziwu dla jej uzasadnionej determinacji i braku zgody na to, co oferuje obecna władza.

Każdy człowiek ma prawo do uczciwego i sprawiedliwego procesu. Wierzymy, że Andżelika Borys niedługo będzie uwolniona przez władze Białorusi.

Wyrażamy nasze poparcie i ślemy słowa otuchy dla Pani Andżeliki Borys.


Prezydium
Rady Polonii Świata


Kanada, Toronto – 25 marca 2021 r.


STATEMENT
in regards to the arrest of Andżelika Borys

Due to the current situation in Belarus, the World Polonia Council, which represents 40 Polonia and Polish organizations all over the world would like to express its solidarity with Andżelika Borys, President of the Polish Union in Belarus. We admire her justifiable determination and rejection of the current government's political stand.

Everyone has the right to a fair and just trial. We trust that Andżelika Borys will soon be released by the Belarusian authorities.

We stand in solidarity with Ms. Andżelika Borys and send her words of encouragement.


The Board of Directors
World Polonia Council


Toronto Ontario, Canada - March 25, 2021

Informacja: Rada Polonii ŚwiataPODZIEL SIĘ INFORMACJĄ

Informujemy, że publikowane na stronach niniejszego serwisu treści mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego. Właściciel serwisu dokłada starań, aby publikowane w tym serwisie treści były rzetelne i pomocne, jednakże nie ponosi żadnej odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. W naszym serwisie umieszczone są łącza (linki) do innych serwisów internetowych. Informujemy, że nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treści zawarte w innych serwisach. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione. Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji. Kopiowanie i nieautoryzowane użycie kodu źródłowego lub fragmentów autorskiego oprogramowania - zabronione.

facebook