RADA POLONII ŚWIATA
World Polonia Council


WIADOMOŚCI RADY POLONII ŚWIATA


   ŚWIAT
 2021-04-30 Dzień Polonii i Polaków za Granicą

Dzień Polonii i Polaków za Granicą

W tym szczególnym dniu, ponad 20 milionów ludzi polskiego pochodzenia rozsianych po całym świecie, obchodzi swoje święto.

Ojczyzna nasza uznaje wielkie zasługi tych, którzy od ponad 400 lat, z różnych powodów znaleźli się poza jej granicami i zachowywali polski język, wiarę, tradycje, kulturę oraz działali na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wszyscy Rodacy poza granicami Polski, pracujący w jakikolwiek sposób dla jej dobra i zachowujący polskość, powinni być dumni ze swoich osiągnięć. Nasza praca w krajach zamieszkania świadczy o wysokim poziomie narodowej kultury oraz wskazuje na chęć wspierania i współpracy z Ojczyzną.

W tym roku w szczególny sposób pamiętajmy o represjonowanych Polakach na Białorusi, którzy zostali pozbawieni prawa do swobodnego prowadzenia działalności w swoich organizacjach.

Bądźmy razem z nimi!


Prezydium Rady Polonii Świata
2 maja 2021 r.
WERSJA PDFInformacja: Rada Polonii ŚwiataPODZIEL SIĘ INFORMACJĄ

Informujemy, że publikowane na stronach niniejszego serwisu treści mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego. Właściciel serwisu dokłada starań, aby publikowane w tym serwisie treści były rzetelne i pomocne, jednakże nie ponosi żadnej odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. W naszym serwisie umieszczone są łącza (linki) do innych serwisów internetowych. Informujemy, że nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treści zawarte w innych serwisach. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione. Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji. Kopiowanie i nieautoryzowane użycie kodu źródłowego lub fragmentów autorskiego oprogramowania - zabronione.

facebook