RADA POLONII ŚWIATA
World Polonia Council    PORTAL WYŚWIETLONO 112620 RAZY

WIADOMOŚCI RADY POLONII ŚWIATA


   Rosja
 2023-12-19 Obchody Bożego Narodzenia w Moskwie

W sobotę 16 grudnia 2023 roku w kurii Katedry Niepokalanego Poczęcia NMP w Moskwie odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe Narodowo-Kulturalnej Autonomii Polaków „Dom Polski w Moskwie” Honorowymi gośćmi byli pracownicy Ambasady RP w Moskwie wraz z rodzinami oraz prezes FPANK „Kongres Polaków w Rosji” Halina Subotowicz-Romanowa.

Program koncertu obejmował Jasełka zagrane przez najmłodszych członków moskiewskiej Polonii, improwizacje fortepianowe, wspólne śpiewanie kolęd bożonarodzeniowych, recytacje wierszy i wesołe konkursy skojarzeniowe dla dzieci i dorosłych.

Następnie odbyła się ceremonia dzielenia się wigilijnym opłatkiem poświęconym przez o. Dariusza Gojko.

Spotkanie zakończyło się przy dużym wigilijnym stole, na którym znalazły się tradycyjne polskie dania zimowe, m.in. pierogi, ryba w galarecie i makowiec. Najmłodsi uczestnicy koncertu dostali również słodkie dary od świętego Mikołaja.


Informacja: Rada Polonii Świata
Na podstawie: Kongres Polaków w Rosji


Informujemy, że publikowane na stronach niniejszego serwisu treści mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego. Właściciel serwisu dokłada starań, aby publikowane w tym serwisie treści były rzetelne i pomocne, jednakże nie ponosi żadnej odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. W naszym serwisie umieszczone są łącza (linki) do innych serwisów internetowych. Informujemy, że nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treści zawarte w innych serwisach. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione. Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji. Kopiowanie i nieautoryzowane użycie kodu źródłowego lub fragmentów autorskiego oprogramowania - zabronione.

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów