RADA POLONII ŚWIATA
World Polonia Council    PORTAL WYŚWIETLONO 112637 RAZY

WIADOMOŚCI RADY POLONII ŚWIATA


   Rosja
 2023-12-31 Święta po polsku na Kaukazie

W przeddzień świąt noworocznych w Domu Kultury Narodowej miasta Piatigorsk odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe z przedstawicielami „Związku Polaków na Kaukaskich Wodach Mineralnych”.

Uczestnikom wydarzenia towarzyszyła ciekawa opowieść o polskich tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych, wspólnie śpiewaliśmy kolędy w języku rosyjskim i polskim. Chłopaki wzięli udział w quizie dotyczącym tradycji obchodzenia katolickich świąt Bożego Narodzenia w Polsce. Dowiedzieliśmy się, który dzień jest dla Polaków najbardziej uroczystym dniem w roku, kiedy rozpoczęła się tradycja świętowania Bożego Narodzenia, ile potraw powinno znaleźć się na świątecznym stole i dlaczego gospodyni kładzie siano pod obrus, jakie atrybuty Bożego Narodzenia są koniecznie obecny w każdym domu w przeddzień święta. Nasza Śnieżna Panna, która mówi wyłącznie po polsku, zorganizowała dla dzieci flash mob i zaśpiewała kolden w nowej odsłonie, z poetyckim rapem.

Chłopcy i dziewczęta z zainteresowaniem uczestniczyli we wszystkich interaktywnych grach i stwierdzili, że tak dobre i ciekawe tradycje na zawsze pozostaną w ich sercach.


Informacja: Rada Polonii Świata


Informujemy, że publikowane na stronach niniejszego serwisu treści mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego. Właściciel serwisu dokłada starań, aby publikowane w tym serwisie treści były rzetelne i pomocne, jednakże nie ponosi żadnej odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. W naszym serwisie umieszczone są łącza (linki) do innych serwisów internetowych. Informujemy, że nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treści zawarte w innych serwisach. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione. Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji. Kopiowanie i nieautoryzowane użycie kodu źródłowego lub fragmentów autorskiego oprogramowania - zabronione.

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów