RADA POLONII ŚWIATA
World Polonia Council


WIADOMOŚCI RADY POLONII ŚWIATA


   ŚWIAT
 2020-11-29 List Metropolity Warszawskiego Kazimierza Kardynała Nycza do Przewodniczącej RPŚ Teresy Berezowski

List Metropolity Warszawskiego Kazimierza Kardynała Nycza do Przewodniczącej RPŚ Teresy Berezowski

Szanowna Pani Przewodnicząca,

z głęboką wdzięcznością przyjąłem informację o przekazaniu darowizny, pochodzącej ze składek kanadyjskiej Polonii, a przeznaczonej na budowę i wystrój Kaplicy Maryjnej Świątyni Opatrzności Bożej, nad którą patronat objęła Polonia.

Zaangażowanie się mieszkających poza granicami naszego kraju rodaków w budowę i wystrój Kaplicy Maryjnej, zapoczątkowane w 2018 roku przekazaniem tej kaplicy pod ich opiekę, jest wspaniałym dowodem na nierozerwalną łączność Polonii ze Starym Krajem, a jednocześnie krzepiącym serca świadectwem przechowywania i pielęgnowania depozytu wiary w rozrzuconym po całym świecie środowisku polonijnym.

Na ręce Pani Przewodniczącej przesyłam serdeczne podziękowania dla wszystkich ofiarodawców, a także osób dobrej woli - takich jak Przewodniczący ojciec Janusz Błażejak OMI oraz Pani prezes Elżbieta Morgan - dzięki życzliwości których budowa Kaplicy Maryjnej w Świątyni Opatrzności Bożej może się rozwijać i przynosić dobre owoce. Ten dar jest tym cenniejszy, że został złożony w trudnym czasie pandemii.

Z pełnym zrozumieniem, ale jednocześnie żalem, dowiedziałem się, że Pani Prezes nie będzie obecna na uroczystościach Narodowego Święta Niepodległości. Ufam, że Opatrzność sprawi, iż pandemia zostanie opanowana i będę mógł osobiście wyrazić wdzięczność Pani Prezes, gdy spotkamy się w Świątyni - Wotum Narodu.

Na zbliżające się niebawem święta Bożego Narodzenia przesyłam pasterskie błogosławieństwo, zarówno dla Pani Prezes, jak i dla całej Polonii.

Kazimierz Kardynał Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski

Szanowna Pani Teresa BEREZOWSKI
Przewodnicząca Rady Polonii Świata
48 Kimberdale Crescent, Toronto Ontario M1W1Y5 CANADA
WERSJA PDF


Informacja: Rada Polonii ŚwiataPODZIEL SIĘ INFORMACJĄ

Informujemy, że publikowane na stronach niniejszego serwisu treści mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa cywilnego. Właściciel serwisu dokłada starań, aby publikowane w tym serwisie treści były rzetelne i pomocne, jednakże nie ponosi żadnej odpowiedzialności za skutki działań podejmowanych w oparciu o te treści. W naszym serwisie umieszczone są łącza (linki) do innych serwisów internetowych. Informujemy, że nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za treści zawarte w innych serwisach. Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej zgody właścicieli serwisu jest zabronione. Materiały zawarte na niniejszej stronie mogą być wykorzystywane lub rozpowszechniane jedynie w celach informacyjnych oraz wyłącznie z notą o prawach autorskich oraz ze wskazaniem źródła informacji. Kopiowanie i nieautoryzowane użycie kodu źródłowego lub fragmentów autorskiego oprogramowania - zabronione.

facebook