2 maja 2025 roku, w Dniu Polonii i Polaków za Granicą, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Karol Nawrocki powołał Radę do spraw Polonii i Polaków za Granicą – nowe, znaczące gremium doradcze przy Głowie Państwa. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim i zbiegła się z obchodami Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas ceremonii wręczone zostały również odznaczenia państwowe zasłużonym działaczom polonijnym.
Przełomowe gremium dla milionów Polaków na świecie
Powołanie Rady to wyraźny sygnał ze strony najwyższych władz Rzeczypospolitej, że sprawy Polonii – jej potrzeby, oczekiwania i problemy – znajdą stałe miejsce w centrum uwagi państwa polskiego. Rada ma pełnić funkcję forum w…
ZADANIE DOFINANSOWANE W RAMACH SPRAWOWANIA OPIEKI
SENATU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
NAD POLONIĄ I POLAKAMI ZA GRANICĄ W 2025 ROKU